top of page

                               BEZARABIYA TURU   

                                      4 GECE - 5 GÜN 

             KIEV-CHERNOVTSI-LVIV-KAMENETSKPODOLSK-KHOTIN

                !  VİZE YOK  !

 

 

 

 

01.GÜN  İSTANBUL – KİEV

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Kiev Kontuarı onunde 06:00 buluşma. Tarifeli Hava Yolları ile 07:55 Kiev’e hareket. 09:55 Kiev’e varışın ardından ozel otobusumuz ile kiev Panaromik turu icin havalimanindan hareket. Tur esnasinda Kiev’in antik tarihsel mistik yasam tarzi, mimarisi yani sira sovyet mimarisi  ve yeni modern mimarisi ve kulturnu gorme imkanimiz olacaktır. Gorulucek yerler arasinda Kiev’in sembolu olan  ‘’Kiev’in Kuruculari Heykeli, Kiev’in balkonu diye tabir edilen eski Kiev’e Podol Semtine  yukaridan bir bakis yapmamiza imkan veren Kardeslik ve Dostluk Tepesi, devrimleri ile unlu Maydan diye tabir edlen Bagimsizlik Meydani, Kiev’in Şanzelizesi Kreşatik Caddesi, St. Michel Katedrali ve Unesco kultur miraslari listesinde olan St.Sofia Katedrali, Kiev’in tarihsel caddesi eski ust sehir ile alt sehri birbirine baglayan  Andrevski Yokusu ki burada Kiev hatirasi hediyelik esyalar alma imkanimiz olacak, Altin kapi, Kiev Opera Binasi, Kirmizi Universite. Tur bitiminde  otele transfer, odalarin alinmasi ve odalara  yerleşme. Serbest zaman. Geceleme otelinizde.

 

02.GÜN  KİEV – KAMENETSK PODOLSK

Sabah kahvaltısının ardından.Unesco Dunya Kultur Miraslari listesinde bulunan 10 Asirlik  ‘’Pecharskaya Lavra Manastırı ve 2. Dünya Savaşı Müzesi  Turu’’na katılabilirler. Turumuz öğle yemekli olacaktır. 

‘’Manastır, eski SSCB içindeki en büyük manastırlardan biridir. Kuruluşu XI y.y. ortalarıdır. Tarih içinde manastırın kapladığı arazi 27 hektarı bulmuştur. İki kısımdan oluşmaktadır, üst kısım ve alt kısım. Günümüzde Manastırın içinde 18 tane kilise bulunmaktadır. Bu kiliselerin 12 tanesi yerin üzerinde taş yapı, 6 tanesi yerin altındaki mağaralarda bulunmaktadır. Bu mağaralar manastır içinde yaşamış azizlerin gömüldüğü mezarlık olarak kullanılmaktadır. Bu azizler kutsal kişi olarak kabul edilmektedir. Bu yüzden  dünyanın pek çok yerinden Slav Ortodoks Hristiyanları bu manastırı ziyaret etmektedir ve hacı mertebesine ulaşmaktadır.’’

‘’ 2. Dünya Savaşı Müzesi, ikinci dünya savaşı zaferi anısına yapılmış olan bir komplekstir. Savasla ilgili tum belge dokuman ve teknik unsurlar sergilenmektedir.  Açık kısım ve kapalı kısım olarak iki kısımdan oluşmaktadır.’’ Tren Gari’na Transfer.

16:00 Express Hizli Tren ile Kamenetsk Podolsk’a hareket 22:30  Kamenetsk Podolsk’a varisin ardindan ozel otobusmuz ile Otelimize transfer ve Geceleme otelinizde.

 

 

 

 

 

 

03.GÜN  KAMENETSK PODOLSK – KHOTIN – CHERNOVTSI

Sabah Kahvaltisinin ardindan otelden ayrilis. Avrupa’da bir benzeri olmayan eski çağ kaleleri ile unlu Kamenetsk Podolsk bolgesinde 11. yuzyilda insa edilmis yapilari gunumuze kadar korunmus  ve Avrupa’da bir benzeri olmayan yapiya, mimariye ve orjinal dokuya sahip olan eski sehir kismi ile 19. yuzyilda Orta Avrupa mimarisne gore insa edilmis yeni sehri gezeceğiz. Eski sehir buyuk bir ada uzerindedir ve çepeçevre surlarla kaplidir.  Devaminda Khotin Kalesini ziyaret edeceğiz. 

 

 

Bu bölge Osmanli Devleti’nin, Polonya Kraligi’nin, Ukrayna Devleti’nin ve Rus Carligi tarihlerinin kesistigi en onemli kultur ve tarihi yapi kalintilarinin bulundugu ve bu devletlerin tarihinde donum noktasi kabul edilen bir bolge  konumundadir. Turun sonunda Chernovtsi sehrine varis. Panoramik turumuzda Prut Nehri kiyisina ve Karpat daglari etekelerine kurulu olan bu sehir Bati Ukrayna Bukovel bolgesinin gayri resmi Baskentidir. Tur bitiminde  otele yerlesme ve geceleme otelinizde.

 

 

 

04.GÜN  CHERNOVTSI – LVIV

Sabah Kahvaltisi ardindan Lviv Sehrine hareket. Lviv’e varisimizin ardindan  Panoramik Şehir Turu: Lviv, Ortaçağ mimarisi gunumuze kadar korumustur. Tur esnasinda sanki ortacag doneminde geziniyor gibi hissettirecek  yerler arasında  Antik kentin kalbi Rynok Meydanı, dört köşe olan çeşmeler, Yunan Tanrıların tasvirleri bulunmaktadir. Town Hall 65 metre yükseklikte Lviv’in hoş manzarasına sahiptir. Town Hall  üzerinde 150 yıldır bulunan saat kulesini  görebilirsiniz. Ayrıca Latin Gotik Katedrali, Barok Katedraller, Bernardines, Cizvitler ve Dominicans, tüm kalıntıların Avrupada ünlü Golden Rose Sinagogu, muhteşem şehir surlarının dahil mimarinin keyfine varacaksınız. Tur bitimi otele dönüş ve geceleme otelinizde.

 

 

 

 

 

 

 

05.GÜN   LVIV – ISTANBUL

Sabah Kahvaltisinin ardindan  Austurya-Macaristan İmparatorluğu Lviv’ini tanima ve gorme imkani saglayacak tur icin otelimizden hareket edeceğiz. Kendinizi Austurya’da hissetirecek sokaklari ve sira sira kafeleri, katedralleri, parklari gezdikten sonra havalimanina hareket edeceğiz. Bagaj islemlerinin ardindan 15:35 tarifeli sefer ile İstanbul’a hareket. 17:35 İstanbul’a varis ve turmuzun sonu.

 

 

 

 

     23.09-27.09.2015      DBL PP -740 Euro  /   SNGL PP -870 Euro

                                                     

 

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ 

 •  4 GECE KAHVALTI DAHIL KONAKLAMA:* Kiev “City Otel” hotel 4* / Standard rooms (1 gece)* Kamyanets-Podilsky “Cleopatra” Otel 4*/ Standard rooms (1 gece)* Chernivtsy “Georg Palace” Otel 3*/ Junior Suite rooms (1 gece)* Lviv “George” Otel 3* / Superior rooms (1 gece)

 •  Kahvaltılar otellerde

 •  Kiev’e ulaşım günü öğle yemeği

 •  Tur rotasına gore belirlenen 3 bölgede akşam yemekleri

 •  Tren Bileti Kiev – Kamyanets-Podilsky 

 •  Programdaki Tum ulasim hizmetleri:

 •  Lokal rehberlik hizmeti

 •  Turkce Rehberlik Hizmeti

 •  Turk havatollari tarifeli seferi ile ISTANBUL-KIEV   LVIV-ISTANBUL Ucak bileti 

 

 

FiYATLARIMIZA DAHiL OLMAYAN SERViSLER

 • Seyahat Sigortası 10 Euro

 • Yurtdışı çıkış Pulu  50 TL

 • Extra turlar ve kişisel harcamalar

 

NOT: 

• Ekstra turların gerçekleşmesi  için min. 10 kişinin katılımı gerekmektedir. Aksi taktirde satış fiyatı değişebilir.

• Konaklama otellerinde standart aynı kalmak kaydı ile otellerde ve bölgelerde değişiklik yapılabilir.

• Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.

• Havayollarından kaynaklanan rötar, saat değişikliği veya herhangi bir sorun acentemizin sorumluluğu dışındadır.

• Fiyatlar Net Olup Komisyon Icermemektedir

bottom of page