top of page

                         RUSYA KULTUR TURU   

                                     5 GECE - 6 GÜN 

                                  MOSKOVA 2-ST.PETERSBURG 3

                

 

 

 

 

1.GÜN :ISTANBUL-MOSKOVA

İstanbul Havalimanı THY grup kontuarı önünde saat 06:30'da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından THY'ninTK413 ile sefer sayılı uçağı ile saat 08:30'da Moskova'ya hareket. Yerel saat ile 11:20'de Moskova'ya varışı takiben pasaportişlemleri ve rehberimizle buluşma. Programımıza ilk olarak panoramik Moskova şehir turu ile başlıyoruz. PanoramikMoskova şehir turunda göreceğimiz yerler arasında siyasi ve toplumsal çalkantılara sahne olmuş tarihi merkez KızılMeydan, burada yer alan soğan şeklindeki çok renkli kubbesi ile ilginç St. Basil Katedrali, Kremlin Sarayı, Bolşoy Tiyatrosu,Tverskaya Caddesi, Gorki Parkı, Novadieviçe Manastırı, Kuğu Gölü, Luzniki Stadyumu, Lenin Tepesi ve son olarak MoskovaÜniversitesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman. Dahasonrasında arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Moskova Metrosu &Arbat & Nazım Hikmet'in Mezarıturumuza katılabilirler. Stalin tarafından 1931'de başlatılan Moskova Metrosu, günümüzde büyüklük bakımından New York,Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimari ve dekorasyon bakımından dünyanın en güzel metrosu olduğuherkes tarafından kabul edilmektedir. Moskova'nın ortasından geçen Arbat Sokağı, bu şehre yolu düşen herkesin enazından bir kere uğradığı, bir ucundan diğer ucuna kadar zevkle yürüdüğü, trafiğe kapalı bir yoldur. Burada mağazalarınrengarenk vitrinlerini gezebilir, Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tadabilir, Paris'i aratmayan şık kafelerdeoturabilir ve en keyiflisi de bir banka oturup kendilerini hayatın akışına kaptırmış Rusları seyredebilirsiniz. Moskova hatırası edinmek istiyorsanız bu sokak en doğru yerdir. Turumuzun ardından otelimize dönüş, serbest zaman ve konaklama otelimizde.
(MOSKOVA METROSU & ARBAT & NAZIM HİKMET'IN MEZARI TURU –35 €)

2.GÜN :MOSKOVA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarakdüzenlenecek olan Kremlin Turumuza katılabilirler. Rusya devlet başkanı Vladimir Putin'in de çalışma ofisinin bulunduğuKremlin, 14. Yüzyıdan beri Moskova'nın en önemli kilisesi olarak kabul edilen Meryem Ana'nın Göğe Yükselişi Katedralini vedünyanın en büyük çanını da içinde barındırmakta. Tur bitimi serbest zaman. Akşam arzu eden konuklarımız ünlü KostromaRus Dansları etkinliğimize katılabilirler. Rusya'nın en önemli gruplarından birisi olan ve dev bir kadroya sahip “KostromaUlusal Dans ve Müzik Topluluğu” klasik danslardan, modern baleye tarihten günümüze Rusya'nın yaşamını geniş biryelpazede müzik, dans ve tiyatroyu bir araya getirerek izleyicilere mükemmel bir şölen sunuyor. Geceleme otelimizde.
(KREMLİN TURU 45€) / (**KOSTROMA RUS DANSLARI 50€)

3.GÜN :MOSKOVA-ST.PETERSBURG

Sabah kahvaltısından sonra odaları boşaltma ve hızlı tren St. Petersburg'a hareket. Varışımızı takiben bizi bekleyenözel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için hareket. Turumuz esnasında; Nevsky Caddesi, Puşkin Anıtı, Aziz Petro vePavel Kalesi, Avrora Savaş Gemisi, Saray Köprüsü, Meryem'e Müjde ve Teslis Köprüleri, Mermer Saray,Kışlık Saray veSaray Meydanı, Amirallik Binası, İshak Katedrali, Kanlı Kilise, Kazan Katedrali, St. Petersburg Devlet Üniversitesi,LimanFenerleri ve Savaş Müzesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4. GÜN :ST.PETERSBURG

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan veNeva Nehrinin yanında bulunup Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından, Dünya'nın ve Rusya'nın en büyükmüzelerindenHERMITAGE MUZESI, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinnes RekorlarKitabı'na da girmiştir. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan St. Petersburg kanallarıtekne turu. Bu turumuzda rehberimiz eşliğinde St. Petersburg'u bir de kanallardan görerek, Neva Nehri'ne kadar uzanıyoruz.Tur bitiminde serbest zaman. Konaklama otelimizde.
(HERMITAGE TURU-50 € & KANAL TURU - 40€)

5. GÜN :ST.PETERSBURG

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Dilediğinizce St.Petersburg'un tarihi ve turistik yerlerini gezebilir veyayerel mağazalardan alışveriş yapabilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz için extra olarak düzenlenecek olan PETERHOF Turu.Bu turumuzda Finlandiya Körfezi'nde bulunan ve Petro'nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli'ye inşaettirdiği yazlık sarayı görme imkanı bulacağız. Paris'teki Versailles'a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediğibahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilkmimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Tur bitiminden sonra serbest zaman. Aksam arzu eden misafirlerimiz ekstraolarak düzenlenecek olan Troika Restoran'daki gala yemeğine katılabilirler . Rus Halk Dansları ve müzikleriyle berabermuhteşem lezzetlerin bizi beklediği bu gecenin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
(PETERHOF TURU-65€) / (GALA GECESİ - 75€)

6. GÜN :ST.PETERSBURG-ISTANBUL

Sabah Kahvaltısının ardından serbest zaman. Sayın misafirlerimizin saat 12:00 odalarını boşaltmaları vebagajlarını gösterilen yere koymaları gerekmektedir. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan PuşkinKasabası Turumuza katılabilirler. Bu turumuzda 18. yy'da Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar Kasabası olarak anılanpark, saray ve binalar kompleksini görme imkanı bulacağız. 600 hektarlık bir alanı kaplayan kasabanın ana binası KaterinaSarayı. Buradaki Amber Odası son derece ilgi çekici olmasına rağmen özellikle yaz aylarındaki yoğunluktan dolayı birçokturist tarafından ziyaret edilemiyor. Çarlık dönemi aristokrasinin çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlüşair Puşkin`in eğitim gördüğü okul da yer alıyor. Turumuzun ardından havaalanına transfer. Bilet ve pasaport işlemlerininardından THY TK402 sefer sayılı uçak ile saat 15.30'da İstanbul'a hareket. Saat 18.55'te İstanbul'a varış ve turumuzunsonu.
(PUŞKİN TURU – 50€)

** Rusya'nın uluslararası üne sahip Kostroma Dans Grubu'nun gösterileri Haziran –Eylül ayları arasında sezonluk olarakgerçekleşmektedir. Tercih edilen tur tarihine göre bu program gerçekleşmeyebilir
.**

 

 

       08.05-13.05.2015  -   DBL PP - 699 Euro / SNGL PP -849 Euro

       22.05-27.05.2015  -   DBL PP - 799 Euro / SNGL PP -949 Euro

       23.05-28.05.2015  -   DBL PP - 799 Euro / SNGL PP -949 Euro

       12.06-17.06.2015  -   DBL PP - 799 Euro / SNGL PP -949 Euro

       19.06-24.06.2015  -   DBL PP - 799 Euro / SNGL PP -949 Euro

       10.07-15.07.2015  -   DBL PP - 799 Euro / SNGL PP -949 Euro

       31.07-05.08.2015  -   DBL PP - 799 Euro / SNGL PP -949 Euro

       07.08-12.08.2015  -   DBL PP - 799 Euro / SNGL PP -949 Euro

       14.08-19.08.2015  -   DBL PP - 799 Euro / SNGL PP -949 Euro

       21.08-26.08.2015  -   DBL PP - 799 Euro / SNGL PP -949 Euro

       28.08-02.09.2015  -   DBL PP - 799 Euro / SNGL PP -949 Euro

       04.09-09.09.2015  -   DBL PP - 799 Euro / SNGL PP -949 Euro

       11.09-16.09.2015  -   DBL PP - 799 Euro / SNGL PP -949 Euro

       18.09-23.09.2015  -   DBL PP - 799 Euro / SNGL PP -949 Euro

       25.09-30.09.2015  -   DBL PP - 799 Euro / SNGL PP -949 Euro

 

 

 

 

 

  

                                                     

 

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ 

*THY Tarifeli Seferleri ile IST‐VKO/LED‐IST Ekonomi Sınıfı UçakBiletleri

*Havalimanı Vergileri

*4* Otellerde 5 Gece Oda + Kahvaltı Konaklama (Moskova 2gece-St. Petersburg3gece)

*Panoramik St.Petersburg Şehir Turu

*Panoramik Moskova Şehir Turu

*St. Petersburg – Moskova Arası Hızlı Tren Bileti

*Havaalanı – Otel ‐Tren Garı – Otel – Havaalanı Transferleri

*St. Petersburg & Moskova Otel Kayıt Ücretleri

*Türkçe Rehberlik Hizmetleri

*Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)

 

 

 

FiYATLARIMIZA DAHiL OLMAYAN SERViSLER

Otel Ekstraları / Kişisel Harcamalar
*Öğle ve Akşam Yemekleri
*Uçaklarda 20kg’yi Aşan Bagaj Ücreti
*Yurtdışı Çıkış Harcı 50 TL
*Seyahat Sağlık Sigortası
*Ekstra Olarak Belirtilen Turlar
*Rehber ve Şöför Bahşişleri

 

NOT: 

• Ekstra turların gerçekleşmesi  için min. 10 kişinin katılımı gerekmektedir. Aksi taktirde satış fiyatı değişebilir.

• Konaklama otellerinde standart aynı kalmak kaydı ile otellerde ve bölgelerde değişiklik yapılabilir.

• Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.

• Havayollarından kaynaklanan rötar, saat değişikliği veya herhangi bir sorun acentemizin sorumluluğu dışındadır.

• Fiyatlar Net Olup Komisyon Icermemektedir

bottom of page