top of page

                         RUSYA KULTUR TURU   

                                   5 GECE - 6 GÜN 

                           ST.PETERSBURG 3 - MOSKOVA 2

                

 

 

 

 

1.GÜN: ISTANBUL-ST.PETERSBURG

İstanbul Havalimanı THY grup kontuarı önünde saat 09:00'da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından THY'nin TK401sefer sayılı uçağı ile saat 10:55'te St.Petersburg'a hareket. Yerel saat ile 14.20'de St. Petersburg'a varışı takiben pasaport işlemlerive rehberimizle buluşma. Yapılacak olan panoramik şehir turunda dünyanın en ünlü mimar ve sanatçılarının en güzel örneklerininsergilendiği caddeleri ve şehrin tarihi ve turistik yerlerini görme imkanı yakalayacağız. Ünlü yazarların kitaplarında işlenen ünlüNevsky Prospect, Eski Liman Fenerleri, Darphane, Saat Kulesi, Deli Petro' nun Heykeli, Kışlık Saray, Saray Meydanı, Amirallik Binasıve Avrora Zırhlısı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer. Serbest zaman ve konaklama otelimizde.

 

2. GÜN:ST.PETERSBURG

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Neva Nehrinin yanında bulunup Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından, Dünya'nın ve Rusya'nın en büyük müzelerinden HERMITAGE MUZESI TURU'na çıkıyoruz. Bu muhteşem ve devasa müze, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı'na da girmiştir. Öğleden sonra ST. PETERSBURG KANALLARI TEKNE TURU. Bu turumuzda rehberimizeşliğinde St. Petersburg'u bir de kanallardan görerek, Neva Nehri'ne kadar uzanıyoruz. Tur bitiminde serbest zaman. Konaklamaotelimizde.

(HERMITAGE TURU-50 €) / ( KANAL TURU - 40€)

 

3. GÜN:ST.PETERSBURG

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek PETERHOF TURU için otelimizden hareket. Bu turumuzda Finlandiya Körfezi'nde bulunan ve Petro'nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimarRastrelli'ye inşa ettirdiği yazlık sarayı görme imkanı bulacağız. Paris'teki Versailles'a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelaleninsüslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilkmimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Tur bitiminden sonra vereceğimiz serbest zaman süresince St. Petersburg'un tarihi veturistik yerleri gezilebilir yerel mağazalarından alışveriş yapılabilir. Tur bitiminden sonra serbest zaman. Aksam arzu edenmisafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Troika Restoran'daki gala yemeğine katılabilirler. Rus Halk Dansları ve müzikleriyleberaber muhteşem lezzetlerin bizi beklediği bu gecenin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

(PETERHOF TURU-65€) / (GALA GECESİ - 75€)

 

4. GÜN:ST.PETERSBURG - MOSKOVA

Sabah erken saatlerde odaları boşaltma ve özel aracımızla Moskova Tren İstasyonu'na transfer. Hızlı tren ileMoskova yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecek. Moskova'ya varışımızın ardından yapacak olduğumuz panoramik Moskovaşehir turunda göreceğimiz yerler arasında siyasi ve toplumsal çalkantılara sahne olmuş tarihi merkez Kızıl Meydan, buradayer alan soğan şeklindeki çok renkli kubbesi ile ilginç St. Basil Katedrali, Kremlin Sarayı, Bolşoy Tiyatrosu, TverskayaCaddesi, Gorki Parkı, Novadieviçe Manastırı, Kuğu Gölü, Luzniki Stadyumu, Lenin Tepesi ve son olarak MoskovaÜniversitesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

5. GÜN:MOSKOVA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek MOSKOVA METROSU & ARBAT & NAZIM HİKMET'İN MEZARI TURU. Stalin tarafından 1931'de başlatılan Moskova Metrosu,günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimari ve dekorasyonbakımından dünyanın en güzel metrosu olduğu herkes tarafından kabul edilmektedir. Moskova'nın ortasından geçen ArbatSokağı, bu şehre yolu düşen herkesin en azından bir kere uğradığı, bir ucundan diğer ucuna kadar zevkle yürüdüğü, trafiğekapalı bir yoldur. Burada mağazaların rengarenk vitrinlerini gezebilir, Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerinitadabilir, Paris'i aratmayan şık kafelerde oturabilir ve en keyiflisi de bir banka oturup kendilerini hayatın akışına kaptırmışRusları seyredebilirsiniz. Moskova hatırası edinmek istiyorsanız bu sokak en doğru yerdir. Bu sokakta geçireceğimiz keyiflizamanın ardından özel aracımız ile Novadieviçe Mezarlığı'na gidiyor ve Nazım Hikmet'in Mezarı'nı ziyaret ediyoruz. Turbitimi serbest zaman. Akşam arzu eden konuklarımız ünlü Kostroma Rus Dansları etkinliğimize katılabilirler. Rusya'nın enönemli gruplarından birisi olan ve dev bir kadroya sahip “Kostroma Ulusal Dans ve Müzik Topluluğu” klasik danslardan,modern baleye tarihten günümüze Rusya'nın yaşamını geniş bir yelpazede müzik, dans ve tiyatroyu bir araya getirerekizleyicilere mükemmel bir şölen sunuyor. Geceleme otelimizde.

(MOSKOVA METROSU & ARBAT & NAZIM HİKMET'IN MEZARI TURU –35 €) / (**Kostroma Rus Dansları 50€)

 

6. GÜN:MOSKOVA-ISTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra odaları boşaltma ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek KREMLİN TURU. Bu turumuzda devrim öncesinde Rus Çarlarınınikametgahı olan bu dünyaca ünlü kalenin çeşitli bölümlerinin ve ikonolar&fresklerle süslü katedrallerinin yanı sıra 218 tonağırlığıyla dünyanın en büyük çanını görebilirsiniz. Turumuzun ardından havaalanına transfer. Bilet ve pasaport işlemlerininardından saat 15:00'te THY TK418 sefer sayılı uçuş ile İstanbul'a hareket. Saat 18:05'te İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

(KREMLIN TURU 45€)

 

** Rusya'nın uluslararası üne sahip Kostroma Dans Grubu'nun gösterileri Haziran –Eylül ayları arasında sezonluk olarakgerçekleşmektedir. Tercih edilen tur tarihine göre bu program gerçekleşmeyebilir.**

 


  

 

                  DBL PP - 799 Euro / SNGL PP -949 Euro

       

                  DBL PP - 899 Euro / SNGL PP -1049 Euro

       

                  DBL PP - 699 Euro / SNGL PP -849 Euro

 

 

 

 

 

  

                                                     

 

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ 

*THY Tarifeli Seferleri ile IST‐LED/VKO‐IST Ekonomi Sınıfı UçakBiletleri

*Havalimanı Vergileri

*4* Otellerde 5 Gece Oda + Kahvaltı Konaklama (Moskova 2gece-St. Petersburg3gece)

*Panoramik St.Petersburg Şehir Turu

*Panoramik Moskova Şehir Turu

*St. Petersburg – Moskova Arası Hızlı Tren Bileti

*Havaalanı – Otel ‐Tren Garı – Otel – Havaalanı Transferleri

*St. Petersburg & Moskova Otel Kayıt Ücretleri

*Türkçe Rehberlik Hizmetleri

*Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)

 

 

 

FiYATLARIMIZA DAHiL OLMAYAN SERViSLER

Otel Ekstraları / Kişisel Harcamalar
*Öğle ve Akşam Yemekleri
*Uçaklarda 20kg’yi Aşan Bagaj Ücreti
*Yurtdışı Çıkış Harcı 50 TL
*Seyahat Sağlık Sigortası
*Ekstra Olarak Belirtilen Turlar
*Rehber ve Şöför Bahşişleri

 

NOT: 

• Ekstra turların gerçekleşmesi  için min. 10 kişinin katılımı gerekmektedir. Aksi taktirde satış fiyatı değişebilir.

• Konaklama otellerinde standart aynı kalmak kaydı ile otellerde ve bölgelerde değişiklik yapılabilir.

• Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.

• Havayollarından kaynaklanan rötar, saat değişikliği veya herhangi bir sorun acentemizin sorumluluğu dışındadır.

• Fiyatlar Net Olup Komisyon Icermemektedir

bottom of page